IFK Mora OKResultatbanken

Klubbmästerskap

Mästarnas Mästare 2021

Sex bästa resultaten räknas. Vid lika poäng avgör antal starter, därefter medel-KM.

Mästarnas Mästare

  • Hanna ErikssonD21

138 p (6 bästa) · 138 totalt · 6 starter

Bästa ungdom

  • Frida BrudinD14

129 p (6 bästa) · 148 totalt · 7 starter

PlacNamnKlass6 bästaTotaltSkidorSkid-oMedelLångSprintMtb-oTerrängNattStarter
1Hanna ErikssonD211381382424242124216
2Frida BrudinD14129148212119212421217
3Björn AlbinssonH551261472124191621172458
4(3)Gunnel RaskD551221222119212119216
5(4)Sara HodlerD211191191619212121216
6(3)Olof ErikssonH45118135191919211917217
7(4)Tord NorellH55114124191917145524218
8(6)Kane AnderssonD5511211224242421195
9(4)Simon HodlerH21109109195212419216
10(4)Ulf RaskH5510813517171413241519168
11(4)Karl-Erik AnderssonH65104114195171452117168
12(8)Ingemar LindH651021072124512521197
13(1)Lars-Erik TjäderH651001151751610211516158
14(6)Mats LagerbladH559898211517521196
15(5)Conny Blomberg-DolffH6596961619191510176
16(8)Hans JohanssonH7595952424212155
17(4)Per HolmH21949415192417195
18(2)Sten SvangrenH659292242113101956
19(2)Thomas SparrH55898924524516156
20(2)Sofie Karlsson-HolmerD1687872121211955
21(2)Henrik JonssonH458787212121244
22(11)Lovisa KajsD128484212121214
23(2)Lena Karlsson HolmerD457979242124555
24(13)Anders ClaessonH6578782116171955
25(3)Albin TynellH107878211921174
26(3)Emelie BrudinD2174741716175195
27(18)Arne HolmerH65727224192454
28(3)Peter FredricsonH4572722424243
29(3)Alva ErssonD1669692421243
30(3)Erik ErikssonH55676724195194
31(8)Anna AlbinssonD556767171921104
32(4)Tony KarlssonH5566662121243
33(4)Sara LissmyrD4566662124213
33(4)Sixten BuudH1266662421213
35(4)Berit GummusD45646419211954
36(4)Elvira BuudD1264642421193
37(4)Alfred DanielssonH1663632121213
38(3)Annlouise AlmqvistD55626221191754
39(3)Lova SandbergD1061611921213
40(2)Roger TynellH4559592119193
41(1)Mollie SandbergD1057571921173
42(22)Edward LarssonH2156561621193
43(2)Astrid HamiltonD1054541419213
44(2)Conny ErikssonH4552521716193
45(2)Wilma HermanssonD105050212453
46(2)Anders ThomeeH55494916165124
47(1)Minna WrahmeD104545215193
48(1)Siv BrodinD454545192153
49(1)Leo RyapolovH10454524212
49(1)Julia SmidsD14454524212
51(1)Anders ÖbergH65454521242
51(21)Gustav ElmgrenH10454524212
51(1)Alva HamiltonD10454524212
51(21)Erik RostH21454524212
55(3)Olle AnderssonH75424221212
56(3)Linus RappH21424221212
57(3)Örjan SvahnH65414117242
58(3)Casper WrahmeH10404021192
59(3)Kristian CsucsH10404019212
59(3)Rebecka ÅkarbjärD16404019212
59(3)Maud AnglebrantD55404016242
59(3)Yngve KarlssonH75404019212
59(3)Ivar LissmyrH16404021192
64(3)Mats JohanssonH55393915242
65(3)Lasse BackH75383819192
66(3)Laura Csucs-FenyvesiD21383821172
67(2)Martin RyapolovH10333317162
68(2)Hilma KaboD1029292452
69(32)Mats-Erik AxH55272710172
70(3)Olivia HermanssonD1426262152
71(3)Heinz-Eric DeveliusH6526265212
71(3)Jonas BuudH4526265212
73(3)Björn KajsH2124241952
74(3)Roman RyapolovH212424241
75(3)Anders HvittfeldtH452424241
75(3)Erik LarssonH212424241
75(3)Anders LöfgrenH652424241
75(3)Annelie HermanssonD452424241
75(3)Thobias BrodinH212424241
75(3)Tommy ErikssonH652424241
75(3)Bengt HolmH752424241
82(1)Björn WrahmeH2121211652
83(1)Lovisa MoqvistD212121211
83(1)Sebastian ÅkärbjärH212121211
83(1)Karin ErssonD452121211
83(1)Edvin FrykbergH122121211
83(1)Dante MeijerH142121211
83(1)Gunnar DahlgrenH142121211
89(1)Evgeniya RyapolovaD211919191
89(1)Charlize RydqvistD101919191
89(1)Marica TynellD451919191
92(1)Lena HermanssonD211919191
92(1)Birk HodlerH101919191
92(1)Anna WikströmD211919191
92(1)Oskar ByrbergH101919191
92(1)Ture KlockarH121919191
92(1)Wilda RydqvistD121919191
92(1)Sebastian AlinH141919191
92(1)Nikita FjellborgD141919191
92(1)Elisabeth ÅkärbjärD451919191
101(1)Andreas AllerhedH211717171
102(1)Thomas HermanssonH211717171
103Lars-Erik LindqvistH6516161152
104Oskar HermanssonH101616161
104Stefan PerssonH551616161
106Lova ByrbergD101616161
106Lars SahlbergH651616161
108Alva StenlundD101515151
109Elin GezeliusD161010552
110Peter HermanssonH451010552
111Lars AmbrosiussonH551010101
112(1)Sofia BerglundD215551
112(1)Filip ÅkärbjärH145551
112(1)Siv SvahnD555551
112(1)William ByrbergH145551
112(1)Albin GezeliusH215551
112(1)Egil LissmyrH215551
112(1)Jonatan AlinH105551

Redigera resultat

Logga in för att lägga till eller ändra resultat, klasser och grenar.