IFK Mora OKResultatbanken

Klubbmästerskap

Mästarnas Mästare 2009

Sex bästa resultaten räknas. Vid lika poäng avgör antal starter, därefter medel-KM.

Mästarnas Mästare

  • Kane AnderssonD45

128 p (6 bästa) · 148 totalt · 7 starter

Bästa ungdom

  • Henrik SparrH12

127 p (6 bästa) · 141 totalt · 7 starter

PlacNamnKlass6 bästaTotaltSkidorSkid-oMedelLångSprintTerrängNattStarter
1Kane AnderssonD45128148202024242020207
2Henrik SparrH12127141142024242015247
3Anna GunnarsD16120140202020202020207
3Jonathan HöjlindH16120140202020202020207
5(2)Anders JohanssonH651191191524202020206
5Erika DuhlboD121191191724202417176
7(2)Gabriel HöjlindH141171172020172020206
8(2)Julia ErikssonD121151151520202020206
9(1)Hanna ErikssonD141141142020201717206
10(1)Andreas AllerhedH211091092424111317206
11(5)Sara ErikssonD12101115172015171715147
12Daniel DuhlboH1497971520171515156
13Karl-Erik AnderssonH55979717202020205
14Thomas SparrH45969620152420175
15Ulla SvahnD45898915201524155
16Samuel HöjlindH12898917141724175
17Nils AugustssonH14888817172017175
18(5)Johan GunnarsH2172721510101014136
19(8)Sara WadmanD147272152020174
20(6)Marie RappD456969151720174
21(8)Isak AugustssonH126969201217204
22(4)Maffe FrostH456565201713154
23(5)Frida LövgrenD146464171715154
24(7)Hans BohlinH656464151517174
25(6)Peter FredricsonH2164642020243
26(6)Ola SvahnH216262151515174
27(6)Daniel SvenssonH2162622414243
28(6)Elin EkD2161612420173
29(6)Thomas ÖstlundH4561612417203
30(8)Björn AlbinssonH4559592420153
31(15)Elin LindrothD1256561724153
32(8)Fredrik NorlinH1255551520203
33(8)Lasse BackH6554541720173
34(6)Emil BjörklundH1249492012173
35(5)Elisabeth JohanssonD4549491517173
35(18)Per HolmH2149491420153
37(26)Jacob AlbinssonH12484824242
38(8)Alfred BjörklundH1246461714153
39(13)Anna WadmanD2145451515153
40(8)Pia FrostD4544441514153
41(8)Marcus AllerhedH2144442013113
42(6)Stefan AnderssonH2140401515103
43(6)Ingrid AnderssonD55404020202
44(24)Helene SöderlundD21404020202
44(6)Eva SvenssonD21404020202
46(7)Per FrostH2139391514103
47(13)Gustav BjörklundH1237371013143
48(7)Bengt S AnderssonH45373717202
49(7)Bengt HolmH55353515202
50(7)Ellinor AlbinssonD12353520152
50(18)Christer AllerhedH45353520152
50(18)Björn WrahmeH21353520152
53(9)Pontus NygårdsH16343417172
54(25)Olle ZanderH16343417172
55(10)Anders JansH2132321012103
56(10)Magdalena OlssonD21323217152
57(8)Lars AmbrosiussonH45323215172
57(8)Katarina LövgrenD21323215172
59(8)Lisa HallbergD21313114172
60(7)Mattias ArgårdsH21292912172
60(44)Erik WadmanH45292914152
62(7)Pär HöökH21282815132
62(7)Jonas NorlinH12282813152
64(7)Erik FrostH21282817112
65(7)Elin NorlinD12272714132
66(7)Kristian DahlströmH21262614122
67(6)Lasse KarlssonH552424241
67(6)Katarina SvahnD212424241
69(6)Andreas RylanderH142424241
69(6)Olle AnderssonH652424241
69(6)Niklas StrömH212424241
69Joakim AugustssonH212424241
73(6)Lars RylanderH12232312112
74(6)Maria BergkvistD212020201
74(6)Anders RomsonH652020201
74(6)Leif SöderlundH552020201
74(6)Hans-Jörgen KvåleH212020201
78(3)Agnes ElfvingD161717171
78(3)Erik ErikssonH211717171
78(3)Per-Olov ErikssonH651717171
78(3)Yngve FrostH551717171
82(3)Sofia RylanderD161717171
82(3)Berit GummusD211717171
82(3)Linus RappH211717171
82(3)Björn HenrikssonH551717171
82(3)Jonas BuudH211717171
82(3)Gustaf ElfvingH141717171
88(2)Mats-Erik AxH451515151
88(2)Malin ErikssonD211515151
88(2)Sören LövgrenH451515151
88(2)Lars NygårdsH451515151
92(2)Martin LindqvistH121515151
92(2)Martin PalmH211515151
92(2)Sara RappD211515151
92(2)Therese RappD211515151
92(2)Per RappH451515151
92(2)Bo RomsonH651515151
92(2)Anders ClaessonH551515151
92(2)Anders HenrikssonH211515151
92(2)Emma AlbinssonD141515151
92(2)Tomas HermanssonH211515151
92(2)Lena HermanssonD211515151
92(2)Johan TryggH451515151
92(2)Linus TryggH211515151
92Håkan DuhlboH211515151
92Ulf ErikssonH211515151
92Maria GustavssonD211515151
108(5)Lennart LindH651414141
109(5)Tore SöderstenH651414141
109(5)Anna AlbinssonD451414141
109(5)Rune LarssonH211414141
112(4)Bertil BerglindH651313131
112(4)Hanna HvittfeldtD121313131
114(4)Axel JutterströmH121313131
114(4)Siv SvahnD451313131
114(4)Ola MopersH211313131
117(4)Giom SchnuderH211212121
118(4)Lena HenrikssonD451212121
118(4)Tommy HöglundH451212121
120(4)Niklas OlssonH211111111
121(4)Joakim EngströmH211010101
121(4)Erik ErssonH211010101
121(4)David HöglundH121010101
121(4)Anton LindrothH121010101
121(4)Daniel PerretH211010101
121(4)Lars SutherH211010101
127(4)Martin SellbergH211010101

Redigera resultat

Logga in för att lägga till eller ändra resultat, klasser och grenar.