IFK Mora OKResultatbanken

Klubbmästerskap

Mästarnas Mästare 2009

Sex bästa resultaten räknas. Vid lika poäng avgör antal starter, därefter medel-KM.

PlacNamnKlass6 bästaTotaltSkidorSkid-oMedelLångSprintTerrängNattStarter
1Henrik SparrH12127141142024242015247
2Anna GunnarsD16120140202020202020207
2Jonathan HöjlindH16120140202020202020207
4Erika DuhlboD121191191724202417176
5(2)Gabriel HöjlindH141171172020172020206
6(2)Julia ErikssonD121151151520202020206
7(1)Hanna ErikssonD141141142020201717206
8(3)Sara ErikssonD12101115172015171715147
9Daniel DuhlboH1497971520171515156
10Samuel HöjlindH12898917141724175
11Nils AugustssonH14888817172017175
12(1)Sara WadmanD147272152020174
13(2)Isak AugustssonH126969201217204
14Frida LövgrenD146464171715154
15(4)Elin LindrothD1256561724153
16(4)Fredrik NorlinH1255551520203
17(1)Emil BjörklundH1249492012173
18(6)Jacob AlbinssonH12484824242
19Alfred BjörklundH1246461714153
20(3)Gustav BjörklundH1237371013143
21(4)Ellinor AlbinssonD12353520152
22(4)Pontus NygårdsH16343417172
23(5)Olle ZanderH16343417172
24(3)Jonas NorlinH12282813152
25(3)Elin NorlinD12272714132
26(2)Andreas RylanderH142424241
27(1)Lars RylanderH12232312112
28(1)Agnes ElfvingD161717171
29(1)Sofia RylanderD161717171
29(1)Gustaf ElfvingH141717171
31Martin LindqvistH121515151
31Emma AlbinssonD141515151
33Hanna HvittfeldtD121313131
34Axel JutterströmH121313131
35David HöglundH121010101
35Anton LindrothH121010101

Redigera resultat

Logga in för att lägga till eller ändra resultat, klasser och grenar.