IFK Mora OKResultatbanken

Klubbmästerskap

Mästarnas Mästare 2017

Sex bästa resultaten räknas. Vid lika poäng avgör antal starter, därefter medel-KM.

PlacNamnKlass6 bästaTotaltSkidorSkid-oMedelLångSprintMtb-oTerrängNattStarter
1Simon HodlerH21136153172424202420247
2Erik ErikssonH21808020171514145
3Gustav JonssonH217676242015174
4Per HolmH216666151417204
5Daniel DuhlboH216565171320154
6Roman RyapolovH21373720172
7(7)Jonas BuudH21323217152
8(1)Björn WrahmeH21292912172
9(1)Anders SandbergH21262611152
10(1)Per Harald Havnen JohansenH212424241
11(1)Andreas AllerhedH21232310132
12(1)Edward LarssonH21222210122
13Artem PanchenkoH212020201
14(2)Klaus CsucsH211515151
14(2)Thomas HermanssonH211515151
16(2)Linus RappH211515151
16(2)Axel JutterströmH211515151
16(2)Kalle BjörkmanH211515151
16(2)Kristian DahlströmH211515151
16Peter FredricsonH211515151
21(2)Rasmus GöthbergH211010101

Redigera resultat

Logga in för att lägga till eller ändra resultat, klasser och grenar.