IFK Mora OKResultatbanken

Klubbmästerskap

Mästarnas Mästare 2022

Sex bästa resultaten räknas. Vid lika poäng avgör antal starter, därefter medel-KM.

PlacNamnKlass6 bästaTotaltSkidorSkid-oMedelLångSprintMtb-oTerrängNattStarter
1Elvira BuudD14135156212421242421217
2Wilma HermanssonD121291292121212421216
3Sixten BuudH121251252124211919216
4(1)Casper WrahmeH109696242424244
5(1)Lovisa KajsD128787242121214
6(1)Frida BrudinD1485851952121195
7(8)Oskar HermanssonH107171161915214
8(2)Edvin FrykbergH1267671924243
9(1)Gustav ElmgrenH12646421191954
10(1)Olivia HermanssonD1464642124193
11(1)Viktor KajsH1062622117243
12(7)Kristian CsucsH10606015521194
13(2)Astrid HamiltonD1059592119193
14(2)Albin FrykbergH1059591919213
15(2)Leo RyapolovH1259592117213
16(2)Martin RyapolovH1052521716193
17(1)Lova SandbergD10484824242
18(1)Charlize RydqvistD104747521213
19(1)Wilda RydqvistD124343191953
20Alfred DanielssonH16373716212
21Alva HamiltonD12363617192
21Julia SmidsD14363617192
23Lisa OdyntsovaD10363619172
24Lionel ErikssonH10323216162
25Alexander ÅsbergH10313114172
26Hilma KaboD102424241
27Albin TynellH102121211
27Gunnar DahlgrenH142121211
29Hilma Björkman KaboD102121211
29Rasmus OlmatsH162121211
29Unni GuthD102121211
29William ByrbergH142121211
29Olle ErikssonH122121211
29Edvin ErikssonH142121211
35(2)Izabelle Falk SimonsD101919191
36(2)Mollie SandbergD101717171
36(2)Tilian ErikssonH101717171
38Folke ErikssonH101717171
39(3)Alva StenlundD101616161
39(3)Signe LöfgrenD121616161
41Erik CsucsH101616161
42(4)Kelwin Falk SimonsH101515151
43(4)Elis LöfgrenH101313131
44(4)Dante MeijerH141010552
45(4)Lova ByrbergD105551
45(4)Elvira StenlundD105551

Redigera resultat

Logga in för att lägga till eller ändra resultat, klasser och grenar.